ენერგეტიკის სექტორის შეხვედრა ეკონომიკის მინისტრთან GREDA-ს ორგანიზებით
ენერგეტიკის სექტორის წარმომადგენლები GREDA-ს ორგანიზებით გამართულ ღონისძიებაზე ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრს, მარიამ ქვრივიშვილს შეხვდნენ.
ღონისძიებაში მონაწილეობდნენ სახელმწიფო უწყებებისა და კერძო კომპანიების ხელმძღვანელები, ასევე დამოუკიდებელი ექსპერტები.
მარიამ ქვრივიშვილმა სექტორის წარმომადგენლებს ენერგეტიკის დარგის განვითარების შესახებ უწყების ხედვა გაუზიარა, ისაუბრა სტრატეგიაზე, მიმდინარე და დაგეგმილ პროექტებზე, სექტორში არსებულ გამოწვევებსა და მათი გადაჭრის გზებზე. შეხვედრის ფარგლებში მინისტრმა განახლებული გუნდი წარადგინა და ხაზი გაუსვა სახელმწიფო და კერძო სექტორის თანამშრომლობის მნიშვნელობას.
GREDA აგრძელებს დარგის წარმომადგენლებისთვის დიალოგისა და თანამშრომლობის ეფექტიანი პლატფორმის უზრუნველყოფას.
ღონისძიება კომპანია Aqualia-ს მხარდაჭერით გაიმართა, რომელიც წარმოადგენს ევროპაში ერთ-ერთ წამყვან კომპანიას წყლის მართვისა და მდგრადი განვითარების მიმართულებით და მსოფლიოს 20-ზე მეტ ქვეყანაში წარმატებით ახორციელებს საქმიანობას

Representatives of the energy sector met with the Minister of Economy and Sustainable Development, Mariam Kvrivishvili, at an event organized by GREDA.
The event was attended by heads of state agencies and private companies, as well as independent experts.
Mariam Kvrivishvili shared the ministry's vision for the development of the energy sector with the sector representatives, spoke about the strategy, ongoing and planned projects, challenges in the sector and ways to solve them. During the meeting, the minister introduced the renewed team and emphasized the importance of cooperation between the state and the private sector.
GREDA continues to provide an effective platform for dialogue and cooperation for industry representatives.
The event was held with the support of Aqualia, one of the leading companies in Europe in the field of water management and sustainable development, successfully operating in more than 20 countries around the world.