1 ოქტომბერს, GREDA-მ ასოციაციის წევრებისთვის მორიგი შეხვედრა გამართა, რომელიც ფოკუსირებული იყო ინდუსტრიის წინაშე არსებულ შესაძლებლობებსა და გამოწვევებზე, სიახლეების გაზიარებასა და ახალი ტექნოლოგიების დანერგვის პერსპექტივებზე.
ღონისძიებაზე ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს წარმომადგენელმა, ენერგოეფექტურობისა და განახლებადი ენერგიების პოლიტიკისა და მდგრადი განვითარების დეპარტამენტის უფროსის მოადგილემ, ომარ წერეთელმა GREDA-ს წევრ კომპანიებს ქვეყნის ენერგეტიკის სექტორის პრეზენტაცია წარუდგინა და სიღრმისეულად მიმოიხილა საქართველოს ენერგეტიკისა და კლიმატის ეროვნული ინტეგრირებული გეგმა, რომელიც განსაზღვრავს ენერგეტიკის განვითარების ხედვებსა და შესაბამის ღონისძიებებს.
ასევე, შეხვედრაზე გარემოსდაცვითმა საკონსულტაციო კომპანიამ Green Steps დამსწრე საზოგადოებას სერვისების ფართო სპექტრი გააცნო, რაც გულისხმობს ბიზნესის ინტერესებისა და ეროვნული კანონმდებლობის გათვალისწინებით, საჭირო კვლევებისა და შესაბამისი დოკუმენტაციის მომზადებას.
კომპანიამ Vynity წარადგინა ხელოვნურ ინტელექტზე დაფუძნებული მონაცემთა ანალიტიკის პლატფორმა, რომელიც შექმნილია ენერგიის გენერირების პროგნოზირებისთვის, რაც ხელს შეუწყობს კომპანიებს ოპტიმალური გადაწყვეტილებების დაგეგმვაში.
მსგავსი სახის შეხვედრები სექტორის დაინტერესებულ მხარეებს შორის, ხელს უწყობს ერთობლივ ძალისხმევას საერთო გამოწვევების გადასაჭრელად, ერთიანი სტრატეგიული მიზნების დასახვასა და მდგრადი განვითარების ერთიანი მიდგომის ხელშეწყობას.

We came together to dive deep into the opportunities and challenges facing our industry, while also exploring the latest advancements in technology that can drive us forward.
A highlight of the event was the presentation by Omar Tsereteli, Deputy Head of the Department of Energy Efficiency and Renewable Energy Policy and Sustainable Development at the Ministry of Economy and Sustainable Development of Georgia. He provided valuable insights into Georgia's energy sector, discussing the national energy and climate plan.
We also had the privilege of hearing from Green Steps, an environmental consulting company that showcased their extensive range of services. They offer studies and documentation tailored to align with both business interests and national legislation.
In addition, Vynity introduced their innovative AI-based data analytics platform, designed to predict energy generation. This cutting-edge tool will help companies plan optimal solutions and enhance their operational efficiency.
These collaborative meetings are essential for addressing shared challenges, setting strategic goals, and promoting a unified approach to sustainable development. 💡