საქართველოს განახლებადი ენერგიების განვითარების ასოციაციამ (GREDA) 6 მაისს, პერსკონფერენცია გამართა. პრესკონფერენციაზე, საუბარი იყო ენერგოდამოუკიდებლობასა და ენერგოსექტორში არსებულ საფრთხეებზე და გამოწვევებზე.
GREDA დარგში სიტუაციის გასაჯანსაღებლად, აქტიურ კომუნიკაციას იწყებს, რომლის მიზანია დეტალური და ამომწურავი ინფორმაცია მიაწოდოს საზოგადოებას ენერგოსექტორში მიმდინარე მოვლენებზე.
შეხვედრას, ესწრებოდნენ გიორგი აბრამიშვილი - გრედას აღმასრულებელი დირექტორი, გიორგი მარგებაძე - მცირე და საშუალო ჰესების ასოციაციის დირექტორი და ბიძინა იმნაძე - ლოპოტაჰესის აღმასრულებელი დირექტორი. საუბარი შეეხო დარგის მნიშვნელობას შეჩერებულ ინვესტიციებს. ასევე, დარგში განვითარებულ მოვლენებს, რითაც მნიშვნელოვნად ზიანდება ენერგოსექტორი.

The Georgian Renewable Energy Development Association (GREDA) held a press conference on the 6th of May. Press conference's main topic was Energy independence, threats, and challenges in the energy sector.
GREDA has started active communication to refresh the situation in the field. Its goal is to deliver detailed and comprehensive information about current news to society in the energy sector.
The meeting attended Giorgi Abramishvili - executive director and board chairman of GREDA ,Giorgi Margebadze - Director of Small and Medium-Sized Hydropower Plant Development Association and Bidzina Imnadze - executive director of Lopota HPP. They discussed suspended investigation and also developments in fields, which significantly harm the energy sector.