აღმოსავლეთის ენერგოკორპორაცია
შპს „აღმოსავლეთის ენერგოკორპორაცია“ დაფუძნდა 1999 წელს და წარმოადგენს SCIG International Limited-ის 100%-იან შვილობილს (სიჩუანის ენერგეტიკული განვითარების ჯგუფი). კომპანია ინვესტორია, მფლობელი და ოპერატორი ხადორის ჰიდროელექტროსადგურის — საქართველოს დამოუკიდებლობის შემდეგ ჩინეთის პირდაპირი ინვესტიციით განხორციელებული პირველი ჰიდროპროექტის, რომელმაც საფუძველი ჩაუყარა საქართველო–ჩინეთის ენერგეტიკულ თანამშრომლობას.
დაარსების შემდგომ კომპანიამ შექმნა გრძელვადიანი სამუშაო ადგილები, უზრუნველყო სტაბილური შემოსავალი ახმეტის მუნიციპალიტეტისთვის და მოამზადა ენერგეტიკის სპეციალისტები, რომლებიც დღეს მნიშვნელოვან როლს ასრულებენ ქვეყნის ენერგოსექტორში.
კომპანია აქტიური წევრია საქართველოს ენერგეტიკული საზოგადოების და ამჟამად წარმოადგენს საქართველოში ჩინური საწარმოთა სავაჭრო პალატის (cccg.ge) პრეზიდენტ ორგანიზაციას.

Eastern Power Corporation
Eastern Power Corporation Ltd. (the “Company”) was established in 1999 and is a wholly-owned subsidiary of SCIG International Limited, part of Sichuan Energy Development Group. The Company invested in, constructed, owns, and operates the Khadori Hydro Power Plant (Khadori HPP)—the first hydropower project in Georgia developed through direct Chinese investment after the country’s independence, marking the beginning of China–Georgia cooperation in the energy sector.
Since its establishment, the Company has fulfilled its social responsibilities by creating long-term jobs for local residents, providing a stable fiscal revenue source for Akhmeta Municipality, and training a cohort of power professionals who now play an active role in Georgia’s energy industry.
The Company is a full pledged member of Georgia’s energy community and currently serves as the President Company of the Chinese Chamber of Commerce in Georgia (cccg.ge).