USAID-ის და GREDA-ს ერთობლივი საგანმანათლებლო პროექტის ფარგლებში, ვლადიმირ კომაროვის თბილისის ფიზიკა-მათემატიკის N199 საჯარო სკოლას ვესტუმრეთ.
GREDA-ს პროექტის მენეჯერმა, ჰიდროენერგეტიკოსმა მატა გორდეზიანმა მოსწავლეებს ენერგეტიკის დარგში არსებული პროფესიები გააცნო.
სპეციალურ სტუმრებად “საქართველოს ენერგეტიკული ბირჟის” გენერალური დირექტორი ირინა მილორავა და “საქართველოს ენერგეტიკის განვითარების ფონდის“ დირექტორის მოადგილე ანი ჯანუყაშვილი გვყავდა მოწვეული. ირინა მილორავა უფროსკლასელებს ელექტროენერგიის გამომუშავებაზე ესაუბრა, რა გზას გადის წარმოებიდან მომხმარებლამდე და ამ პროცესის შესრულებისთვის რა პროფესიებია საჭირო. ასევე, მან ენერგეტიკული ბირჟის მუშაობის პრინციპები ახსნა. ანი ჯანუყაშვილმა განახლებადი ენერგიების პოტენციალი და უპირატესობები გააცნო მათ.
ათთვიანი საგანმანათლებლო პროექტი მიზნად ისახავს უფროსკლასელებში განახლებად ენერგიასა და გარემოსდაცვით საკითხებთან დაკავშირებით ცნობიერების ამაღლებას.

Within the framework of the joint educational project of USAID and GREDA, we visited Vladimir Komarov Tbilisi Physics and Mathematics N199 Public School.
GREDA Project Manager, Hydropower Engineer Mata Gordeziani introduced the students to the professions in the field of energy.
General Director of Georgian Energy Exchange Irina Milorava and Deputy Director of Georgian Energy Development Fund, Ani Janakashvili were invited as special guests. Irina Milorava spoke to the students about electricity generation, the path it takes from production to the consumer and what professions are needed to perform this process. Also, she explained the principles of the energy exchange. Ani Janakashvili introduced them to the potential and advantages of renewable energies.
The ten-month educational project aims to raise awareness among high school students regarding renewable energy and environmental issues.