USAID-ის „ენერგეტიკული მომავლის უზრუნველყოფის პროგრამის“ და GREDA-ს ერთობლივი საგანმანათლებლო პროექტის ფარგლებში, გორის მე-12 და ქარელის კეხიჯვრის საჯარო სკოლის მოსწავლეებთან შეხვედრა გაიმართა
GREDA-ს პროექტების მენეჯერმა, მატა გორდეზიანმა მათ განახლებადი ენერგიის უპირატესობები გააცნო. მოწვეულმა სტუმარმა, საქართველოს განახლებადი ენერგიის ჰოლდინგის ფინანსურმა დირექტორმა, ნუკა მშვიდობაძემ მოსწავლეებს ენერგეტიკაში სამომავლო დასაქმების და პროფესიული განვითარების პერსპექტივები გაუზიარა.
ათთვიანი პროექტის ფარგლებში, ასოციაცია ქვეყნის სხვადასხვა რეგიონში ჩაატარებს ლექციებს. პროექტი მიზნად ისახავს უფროსკლასელებში განახლებად ენერგიასა და გარემოსდაცვით საკითხებთან დაკავშირებით ცნობიერების ამაღლებას.

The meeting with students of Gori 12th and Kareli Kekhijavri public school
The meeting  with the students of the 12th Gori and Kareli Kekhijavri public schools was held, Within the framework of joint educational project of GREDA and USAID's Securing Georgia's Energy Future Program.
GREDA's Project Manager, Mata Gordeziani, introduced them to the benefits of renewable energy. The invited guest, the Financial Director of the Georgian Renewable Power Holding, Nuka Mkhvidaldze, shared with the students the perspectives of future employment and professional development in the energy sector.
Within ten-month project, the association will hold lectures in different regions of the country. The project aims to raise awareness among high school students about renewable energy and environmental issues.