წლის შემაჯამებელი ღონისძიება
საქართველოს განახლებადი ენერგიის განვითარების ასოციაციამ 22 დეკემბერს, წლის შემაჯამებელ ღონისძიებას უმასპინძლა, რომელსაც საჯარო და კერძო სექტორის წარმომადგენლები, ექსპერტები და დარგის ძირითადი დაინტერესებული მხარეები ესწრებოდნენ.
დამსწრე საზოგადოებას სიტყვით GREDA-ს სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარემ, გიორგი აბრამიშვილმა მიმართა და მადლობა გადაუხადა მათ ერთობლივი ძალისხმევისთვის, რამაც ეს წელი განსაკუთრებულად ნაყოფიერი გახადა ასოციაციისთვის, მან ასევე ხაზი გაუსვა 2023 წელს მხარდაჭერის ახალი CFD მექანიზმის დანერგვის მნიშვნელობას, რომელმაც სექტორს ახალი პროექტების განვითარების შესაძლებლობა მისცა.
GREDA-ს აღმასრულებელმა დირექტორმა, მაია მელიქიძემ მოწვეულ სტუმრებს ასოციაციის შემაჯამებელი პრეზენტაცია წარუდგინა და ყურადღება სამ ძირითად მიმართულებაზე - საკანონმდებლო, საგანმანათლებლო და საკომუნიკაციო მიმართულებაზე გაამახვილა, რომელზეც ასოციაცია მთელი წლის განმავლობაში მუშაობდა. მაია მელიქიძემ მომავალი წლის გეგმებზეც ისაუბრა და მთავარ პრიორიტეტებად დარგის ადვოკატირება და განახლებადი ენერგიისა და გარემოსდაცვითი კუთხით ცნობიერების ამაღლება დაასახელა.

Summary presentation of the year
The Georgian Renewable Energy Development Association hosted a summary event of the year on December 22, where public and private sector representatives, experts, and main stakeholders in the field participated.
GREDA's Chairman of the Board Giorgi Abramishvili addressed the public and expressed gratitude for the joint effort, which made this year especially fruitful for the association. Moreover, he emphasized the importance of the newly introduced supportive mechanism, CFD, which has given the sector the opportunity to develop new projects.
GREDA's Executive Director Maya Melikidze delivered the association's summary presentation and drew attention to the three directions—legislative, educational, and communicational—on which the association was working during the whole year. Maia Melikidze spoke about future plans and main priorities, such are the field's advocacy, raising awareness in terms of renewable energy and enviromental protection.
The summary event of GREDA was carried out with the support of the companies - Huawei and Photomate Eurasia.